Jedzenie Zielona Góra
Mocca Cafe, czyli lody jak najbardziej prawdziwe
10 listopada 2017
0
, , , , , ,

Mocca Cafe

Jak przez mgłę, ale jednak pamiętamy pierwszy lokal Mocca Cafe. Tak, chodzi o kawiarnię przy ul. Bohaterów Westerplatte. Jednak nasze umiłowanie do lodów tej marki nie wynika jedynie z sentymentu, a z jakości! Doceniamy 30-letnią recepturę i przede wszystkim smak.

Dla nas Mocca to lody waniliowe (połówka Dzikiego chce dorzucić jeszcze o smaku masła orzechowego, ale nic nie równa się do tych pierwszych ?). Tłuściutkie, maślane, rozpływające się w ustach. Kosztując tych lodów zgadzamy się z właścicielami: „prostota receptury, użycie jedynie naturalnych składników i kunszt kompozycji smakowych sprawa, że produkowane przez nas lody spełniają oczekiwania najbardziej wymagających lodowych pasjonatów”. Nie wiem czy jesteśmy pasjonatami, ale wiemy, że lody z naturalnych składników smakują najlepiej!

Obecnie Mocca Cafe ma dwie lokalizacje: na Zaciszu i przy ul. Rzeźniczaka. Lody tej marki można także zakupić w sklepach Lewiatan na terenie Zielonej Góry (sprzedawane są w 500 ml kubeczkach). W kawiarniach nie tylko zasmakujemy lodów, ale również szeregu innych słodkości od ciasteczek, po torty (porcje na mały i duży głód – babeczki z owocami, mini pavlovy, cake pops oraz serniki, ciasta z owocami i wykwintne torty) . Wszystko możemy popić kawą z ekspresu, dobrą herbatą lub koktajlem. Nic więc dziwnego, że chętnie tu wpadamy na słodkie co nieco (wersje dziecięce są idealne na wynos – podawane w kubeczkach, z bitą śmietaną i owocami… pycha!) i cappuccino. Same kawiarnie za duże nie są, ale miejsca dla kilkunastu osób starczy. W cieplejszym sezonie dostępne są też miejsca na zewnątrz. Można wtedy i na leżakach się rozłożyć.

I przyznajemy się bez bicia, że często także w naszej zamrażalce można znaleźć moccowe kubeczki (waniliowe, oczywiście) 🙂 Polecamy także poczytać sobie o historii jaka kryje się za tymi lodami na stronie:  www.moccamanufaktura.pl 

Inne zielonogórskie kawiarnie szukajcie tutaj!

Podsumowanie:

Mocca CafeZOBACZ

Dla kogo: dla fanów słodkości

Koszt: gałka lodów: 3 zł

Gdzie: ul. Agrestowa 5\11, ul. Rzeźniczaka 67

O autorach

..bo jest nas dwoje

Najpierw wypadałoby się przedstawić... No ale, że Dziki Zachód rządził się swoimi prawami, albo ich brakiem, to my także będziemy działać na opak. Póki nas poznacie, zakochacie się na nowo lub po raz pierwszy w Zachodzie Polski.

Polecane

/ To powinno Ci się spodobać

IMG-7689

Zielonogórskie lumpeksy - część 3

Jak przez mgłę, ale jednak pamiętamy pierwszy l...

Czytaj więcej
Kuba Brychcy

Nasze TOP zielonogórskie usługi

Jak przez mgłę, ale jednak pamiętamy pierwszy l...

Czytaj więcej
SteakHouse Rock'n BEEF

Jak steak, to koniecznie SteakHouse Rock’n BEEF

Jak przez mgłę, ale jednak pamiętamy pierwszy l...

Czytaj więcej