Jedzenie Zielona Góra
Lody w Zielonej Górze - Coffee Toffee
16 sierpnia 2017
0
, , ,

Lody w Zielonej GórzeObiecaliśmy ranking zielonogórskich lodziarni – zatem nie próżnujemy! Kolejna lodziarnia, którą chcemy Wam przedstawić to Coffee Toffee – Kawiarnia „TO GO” z okolic placu zabaw koło Żywca.

Nie będziemy ukrywać, że znamy te lody dość dobrze i kosztowaliśmy ich już w siedzibie „matce” w Sulechowie. Tak, Coffee Toffee to nazwa sulechowskiej kawiarni. Miejsca, gdzie dzięki pracowitości i serdeczności właścicieli można napić się dobrej kawy i rozkoszować się pysznym deserem w całkiem ciekawej przestrzeni. Lokal znajduje się w piwnicy wiekowej kamiennicy nieopodal ratusza (uliczka Bramy Piastowskiej). Ciemnym drewnem, czerwoną cegłą, staromodnymi detalami nawiązuje do odległych czasów kiedy w lokalach płynęła muzyka z gramofonów (albo jeszcze dalszej przeszłości ;). Przestrzeń sprzyjająca spotkaniom ze znajomymi, randkom oraz rodzinnym wyjściom na słodkie co nieco. Przy okazji musicie odwiedzić!

To właśnie dzięki Coffee Toffee poznaliśmy smak palonego masła i nasze życie zaczęło się toczyć innym torem. No przynajmniej dla jednego z nas. Do tej pory połówka teamu zawsze wybierała lody waniliowe lub śmietankowe. Od posmakowania tych lodów, wybory już nie są takie oczywiste. Teraz klasyka walczy z nowoczesnością.

Lód jest słodki, z wyczuwalną maślaną nutą i lekkim orzechowym posmakiem (kto używał palonego masła wie o co chodzi). Lody podawane są w dużych, chrupkich waflach. Do wyboru mamy niespotykany czarny (tak, czarny wafelek) i klasyczny „brązowy”. Gałka nie należy do największych, ale zadowoli nawet takich głodomorów jak my. Choć polecamy wziąć dwa smaki i… Poeksperymentować! Do wyboru są sorbety „Kubusiowe” o smaku marchewki i banana, jagoda z maliną, pistacja, truskawka z morelą, czy czekolada.

Próbowaliśmy także smaku chałwowego, jagodowo-malinowego i kilku innych, których nazw już nie pamiętamy. Żadne nas nie zawiodły! Lody są prawdziwe, naturalne i naturalnie pyszne!

Mała budka na deptaku nie stara się odwzorować pierwowzoru. Tutaj chodzi o lody gałkowe i w tym przypadku lokal spełnia swoje zadanie. Można ewentualnie napić się kawy w wersji „to go”, ale to tylko dodatek to mrożonych pyszności.

Aaaa jeszcze na uwagę zasługuje miła obsługa. Naprawdę będziecie zadowoleni!

Podsumowanie:

Coffee Toffee na Facebooku:  ZOBACZ
Koszt: 1 porcja – 3 zł; 2 porcje – 5 zł
Dla kogo: dla każdego
Gdzie: Aleja Niepodległości (na wprost ogródka Żywca)
Ważne: miłośnicy lodów waniliowych koniecznie muszą sprawdzić „masło palone”!

O autorach

..bo jest nas dwoje

Najpierw wypadałoby się przedstawić... No ale, że Dziki Zachód rządził się swoimi prawami, albo ich brakiem, to my także będziemy działać na opak. Póki nas poznacie, zakochacie się na nowo lub po raz pierwszy w Zachodzie Polski.

Polecane

/ To powinno Ci się spodobać

IMG-7689

Zielonogórskie lumpeksy - część 3

Obiecaliśmy ranking zielonogórskich lodziarni &#...

Czytaj więcej
Kuba Brychcy

Nasze TOP zielonogórskie usługi

Obiecaliśmy ranking zielonogórskich lodziarni &#...

Czytaj więcej
SteakHouse Rock'n BEEF

Jak steak, to koniecznie SteakHouse Rock’n BEEF

Obiecaliśmy ranking zielonogórskich lodziarni &#...

Czytaj więcej