Atrakcje Zielona Góra
Botanista Cocktail Bar zawróci Wam w głowie
25 lipca 2020
0
, , , ,

Botanista Cocktail Bar

Nareszcie! Nareszcie mamy możliwość spróbować wymyślnych koktajli, podegustować różne rodzaje ginu lub zanurzyć się w świat torfowych whisky. Nareszcie mamy butelkowy zawrót głowy! Botanista Cocktail Bar to miejsce, które łatwo potrafi w głowie zawrócić. I nie tylko poprzez procenty, ale i poprzez dopracowane wnętrze, nutę tajemniczości i odgłos shakera w tle.

Miejsce stworzone przez barmanów z krwi i kości, gdzie poza barowymi standardami dostępna jest ich autorska karta drinków. Połączenie doświadczenia, pasji, ciągłej ciekawości i odwagi ze szczyptą niewiadomego, czyli przepis na sukces. No, wedle naszego skromnego zdania. A dokładnie czym wedle nas charakteryzuje się dobry bar? Nie chodzi w nim tylko o podanie Aperol Spritz o odpowiedniej barwie (choć to często bywa niewykonalne), ważne są niecodzienne kombinacje smaków, wieczorowy klimat i dbanie o jakość produktów. Tutaj mamy wszystko. I nieco więcej bo i o dobrych trunkach tez można porozmawiać, a i wszystkie soki i dodatki robią własnoręcznie.

 

 

Jak tylko usłyszeliśmy, że znani zielonogórscy barmani otwierają cocktail bar buzie się nam pięknie uśmiechnęły. A gdy następnie usłyszeliśmy „ceny drinków za wysokie jak na Zieloną Górę” lekko kąciki ust nam opadły. I nie z obawy o nasz budżet, a raczej ze względu na nastawienie innych. Trudno nam określić jak wycenić drink na miarę Zielonej Góry. Wiemy natomiast, że skoro potrafimy pić drinki z palemką na zagranicznych wakacjach lub podczas wypadów do Poznania lub Wrocławia, to śmiało możemy tyle samo wydać w Zielonej. Aż chce się napisać „tym bardziej w Zielonej”.

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten co nigdy nie opijał się drinkami w fancy barach! No właśnie, każdy szaleje jak może. My lubimy od czasu do czasu wypić coś spoza listy „whisky z colą” i cieszymy się jak dzieci w piaskownicy, że już niedługo drinkowe tournée po deptaku nie skończy się o 21:00.

Póki nie zrobicie rezerwacji i sami nie wpadniecie do Botanista Cocktail Bar to niestety nie sprawdzicie ich karty. Doceniamy ten „niespodziankowy” szczegół, więc i my nie piśniemy słówka. Ważne, że ceny są zróżnicowane i zaczynają się 20-tu paru złotych, a do koktajli podawane są oliwki i popcorn. Wkrótce dojdą tapas i ogródek. Aaa i jak lubicie lekko słodkie i cytrusowe smaki to śmiało zamawiajcie Mango z białej karty (nie dziwimy się, że to bestseller) ? Pycha! Aż się chce piankę ze szklanki oblizać.

Byliśmy, piliśmy, rozmawialiśmy o drinkach. Wracać będziemy na pewno.

Podsumowanie:

Botanista Cocktail Bar na FacebookuZOBACZ

Dla kogo: dla smakoszów

Koszt: drinki od 25 zł

Gdzie: ul. Sobieskiego 5, Zielona Góra

O autorach

..bo jest nas dwoje

Najpierw wypadałoby się przedstawić... No ale, że Dziki Zachód rządził się swoimi prawami, albo ich brakiem, to my także będziemy działać na opak. Póki nas poznacie, zakochacie się na nowo lub po raz pierwszy w Zachodzie Polski.

Polecane

/ To powinno Ci się spodobać

IMG-7689

Zielonogórskie lumpeksy - część 3

Nareszcie! Nareszcie mamy możliwość spróbować...

Czytaj więcej
Kuba Brychcy

Nasze TOP zielonogórskie usługi

Nareszcie! Nareszcie mamy możliwość spróbować...

Czytaj więcej
SteakHouse Rock'n BEEF

Jak steak, to koniecznie SteakHouse Rock’n BEEF

Nareszcie! Nareszcie mamy możliwość spróbować...

Czytaj więcej