Sport Zielona Góra
Wataha Zielona Góra - Ameryka Panie
29 marca 2019
0
, , , ,

futbol wataha zielona góra

W przypadku rozgrywek futbolu amerykańskiego na polskich boiskach nie mamy tylko do czynienia ze zwykłą rozrywką (z punku widzenia kibica), ale także z niezłą łamigłówką – zrozumieniem zasad gry 😉 Na pierwszy rzut ok reguły są mocno skomplikowane i tak od razu nie da się rozumieć tego co się dzieje podczas meczu. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal można się dobrze bawić i cieszyć „amerykańską atmosferą”. Wataha Zielona Góra nie tylko wyczarowała sobie pełny skład, sponsora, boisko, cheerleaderki, ale i kibiców oraz klimat niedzielnych pikników, który nam bardzo i to bardzo odpowiada.

Dokładnie pamiętamy jak wyglądało boisko na Botanicznej zaledwie kilka lat temu. Gdy my rekreacyjnie biegaliśmy za frisbee starając się omijać krecie kopce, to pierwsi zielonogórscy futboliści nie zważywszy na jakość (a w sumie totalny jej brak) murawy pocili się podczas ciężkich treningów. Tak „hartowała się stal” i z pewnością dzięki temu zawodnicy Wataha Zielona Góra to twarde chłopaki, którym żadne przeciwności nie są straszne. I to widać, od pierwszych sekund każdego meczu.

Kto – jak my – naoglądał się filmów typu „Światła stadionów”, „Ekspres – bohater futbolu”, „Męska gra” lub serialu „Friday Night Lights” z pewnością jest na tyle ciekawy, że chce zobaczyć mecz futbolowy na żywo! Od dawna mamy taką okazję w Zielonej Górze, a od niedawna możemy rozsiąść się wygodnie na zadaszonych trybunach, podziwiać wyczyny taneczne Cheerleaders Wataha Zielona Góra, zjeść lunch, zabawić dzieciaki, spróbować się w konkursach lub wygrać losowane nagrody… Po prostu sympatycznie spędzić czas podczas dopingowania lokalnej drużyny. No Ameryka jak się patrzy!

Gdy tylko pogoda dopisze, to trudno oprzeć się wrażeniu, że to taka właśnie „typical football Sunday”. Można pochillować na trawie, skandować, lekko się podenerwować wynikiem i energicznie cieszyć przy touchdownie – przyłożeniu naszej drużyny. Kto kibicem jest, to doceni takie emocje nawet przy mniej znanej dyscyplinie. Tym bardziej gdy gra drużyna z jego miasta!

Jeśli nie macie planów na niedzielne popołudnie, to już 31 marca 2019 o godzinie 12.00 przy Botanicznej 66 możecie poczuć to co elektryzuje miliony ludzi na całym świecie. I to na żywo! Prawie zapomnieliśmy, to są rozgrywki 1 Ligi Futbolu Amerykańskiego, choć jeszcze nam do zaoceanicznych standardów trochę brakuje, to i tak jest to widowisko na poziomie i co niektóre zagrania potrafią zaimponować.

PS Cheerleaders Wataha Zielona Góra – rozwaliły system! I piszę to z punktu widzenia kobiety 🙂 Nareszcie jest energicznie, kobieco, współcześnie i z prawdziwym uśmiechem na twarzy. Widać, że dziewczyny się dobrze bawią i lubią siebie nawzajem oraz taniec… Aż chce się do nich dołączyć. A patrząc na miny Panów – to gotowość do nauki kroków jest natychmiastowa haha

PS 2. W Klubie Kibica podczas meczów rozdają informatory – można się z zasad gry podszkolić

O autorach

..bo jest nas dwoje

Najpierw wypadałoby się przedstawić... No ale, że Dziki Zachód rządził się swoimi prawami, albo ich brakiem, to my także będziemy działać na opak. Póki nas poznacie, zakochacie się na nowo lub po raz pierwszy w Zachodzie Polski.

Polecane

/ To powinno Ci się spodobać

IMG-7689

Zielonogórskie lumpeksy - część 3

W przypadku rozgrywek futbolu amerykańskiego na p...

Czytaj więcej
Kuba Brychcy

Nasze TOP zielonogórskie usługi

W przypadku rozgrywek futbolu amerykańskiego na p...

Czytaj więcej
SteakHouse Rock'n BEEF

Jak steak, to koniecznie SteakHouse Rock’n BEEF

W przypadku rozgrywek futbolu amerykańskiego na p...

Czytaj więcej