Inne Zielona Góra
Lumpeksy w Zielonej Górze – część 1
27 października 2019
1
, , , ,

lumpeksy w Zielonej Górze

Nie wiemy jak to jest u Was, ale my na hasło „lumpeksy” dostajemy wypieków na twarzy i wzrok się nam wyostrza. Zawsze i to zawsze mamy ochotę na przekroczenie progu krainy niespodzianek. Właśnie, każdy lumpeks to skarbnica niespodziewanych prezentów! I chyba jesteśmy całkiem grzeczni, bo niejednokrotnie udało się nam znaleźć prawdziwe perełki. Wśród lokalnych second handów mamy kilku faworytów. Dziś pierwsza część z serii „lumpeksy w Zielonej Górze” – może uda się nam Was zaskoczyć ? Albo chociaż będziecie mieć gotową checklistę gdzie szukać okazji.

Chyba każdy kto chodzi na lumpy, dość regularnie, ma jakieś niesamowite historie w zanadrzu. Żeńskiej Połówce udało się na przykład kupić jeansową spódnice z 50 euro w kieszeni ? Męska Połówka wypatrzyła limitowaną figurkę – oryginalnie zapakowaną – z filmu Alien, prawdziwy rarytas dla kolekcjonerów. Jak widać, nie tylko w ciuchach można znaleźć prawdziwe rarytasy.

A wracając do tematu… w Zielonej Górze nie musimy narzekać na brak dobrych lumpów. Z pewnością większość i tak powie, że w dużych miastach to się dopiero dzieje. Ale nie zapominajcie, że skoro nie jesteśmy aż tak duzi, nie ma tego u nas tyle ile w Warszawie. Choć tutaj nie chodzi o ilość, a jakość. I z tym drugim nie ma większego problemu. Przekonacie się jak odwiedzicie – nie tylko raz – naszych ulubieńców.

VESTIR
Ul. Chopina 11

Dużo damskich ciuchów, sporo rzeczy dziecięcych. Z męskich: trochę sportowych, dużo jeansów i kurtek. Warto też przeglądnąć buty i dodatki (trampki Conversy mają chyba we wszystkich kolorach tęczy) – najpiękniejsze znalezisko – wełniana czapka z Islandii.
– odzież wyceniona
– dostawa we wtorki

Czynne:
Pon. – pt. – 10:00 – 18:00
Sob. – 10:00 – 14:00

 

SKANDYNAWSKA ODZIEŻ NA WAGĘ
Ul. Kazimierza Lisowskiego 8

Tutaj można cuda znaleźć. Kurtki, ciekawe sukienki, dużo koszulek, bluzeczek, sporo także dziecięcych ubrań. Przystępne ceny, długie aleje wieszaków – to z pewnością dobry punkt wyjścia do poszukiwań prawdziwych perełek.

Poniedziałek – 35 zł; Sobota – 15 zł

Czynne:
Pon. – pt. – 9:00 – 18:00
Sobota – 9:00 – 14:00

 

TIP-TOP

ul. Mieszka I 2

Przy okazji tego second handu można nauczyć się cierpliwości. Długo, długo nic nie mogliśmy tutaj znaleźć, aż udało się nam kupić kilka rarytasków. Dużo tu pościeli, firanek i innych materiałów. Również dla fanek szydełkowania będzie tutaj spory wybór motków. Największe wrażenie zrobiły na nas swojego czasu stroje karnawałowe – było w czym wybierać. Faworyt do tej pory to kufel piwa 😉

Czynne:
Pon. – pt. – 9:00 – 18:00
Sobota – 9:00 – 14:00

 

Dajcie znać czy coś upolowaliście. O kolejnych sklepach z używaną odzieżą napiszemy wkrótce!

O autorach

..bo jest nas dwoje

Najpierw wypadałoby się przedstawić... No ale, że Dziki Zachód rządził się swoimi prawami, albo ich brakiem, to my także będziemy działać na opak. Póki nas poznacie, zakochacie się na nowo lub po raz pierwszy w Zachodzie Polski.

Polecane

/ To powinno Ci się spodobać

IMG-7689

Zielonogórskie lumpeksy - część 3

Nie wiemy jak to jest u Was, ale my na hasło „l...

Czytaj więcej
Kuba Brychcy

Nasze TOP zielonogórskie usługi

Nie wiemy jak to jest u Was, ale my na hasło „l...

Czytaj więcej
SteakHouse Rock'n BEEF

Jak steak, to koniecznie SteakHouse Rock’n BEEF

Nie wiemy jak to jest u Was, ale my na hasło „l...

Czytaj więcej
  • Agnieszka/zależna w podróży

    jaka szkoda, że jeszcze nie ma drugiej części. Trafiłam dzisiaj do Zielonej, mam chwilę wolnego i właśnie poluję w lumpach. Przeszłam Lisowskiego i nie wiem, co dalej 😀