Sport Zielona Góra
Trasa rowerowa Zielona Góra – Cigacice
21 lipca 2017
0
, , , , , ,

Najlepszy sposób na poznanie najbliższej okolicy? Oczywiście rowerowe przejażdżki! Właśnie tym sposobem trafiamy na ciekawe miejsca, cieszymy oczy pięknymi widokami i spędzamy czas na sportowo. Trasa rowerowa Zielona Góra – Cigacice jest idealna na letnie popołudnie.

Okazuje się, że wielu naszych znajomych, którzy okazjonalnie wsiadają na rower nie ma pomysłu na wyznaczenie ciekawej trasy. Z pewnością wiele osób ma problem z wybraniem odpowiedniego celu wycieczki, takiego który odpowiadałby ich kondycji oraz pozwolił spędzić przyjemnie czas. Spieszymy zatem z pomocą i przedstawiamy pierwszą trasę, z kategorii „Zielona Góra i okolice”.

Trasa rowerowa Zielona Góra – Cigacice

Przede wszystkim  nasza trasa spodoba się początkującym amatorom rowerowych wycieczek, jak i rodzinom z dziećmi. Jest niewymagająca, bez znacznych wzniesień i prowadzi przez mało uczęszczane drogi (za wyjątkiem mostu w Cigacicach). A na dodatek jej uwieńczeniem może być czeskie piwo z widokiem na Odrę (dla dzieci mogą być lody).

Niech Was nie wystraszy długość trasy! W jedną stronę to 16,5 km. Po przyjemnej jeździe nastąpi przerwa i przybędzie mocy na powrót.

Zaczynamy na Placu Bohaterów i kierujemy się w stronę wiaduktu na ul. Sulechowskiej. Ścieżką rowerową dojeżdżamy do ronda Rady Europy – jedziemy do Chynowa. Na wysokości „Starego Zajazdu” skręcamy w ul. Truskawkową, po przejechaniu kilkuset metrów dojeżdżamy do kolejnej ścieżki rowerowej (po prawej mijamy stadion piłkarski). Kierujemy się prosto w kierunku Krępy.

Na tym odcinku czekają nas dwa podjazdy – spokojnie, dacie radę! Na wszelki wypadek w Krępej można się złapać oddech przy sklepiku. Następnie koło Gminnej Biblioteki Publicznej skręcamy w lewo. Drogą asfaltową z widokiem na pola i łąki dojeżdżamy do Oderwaldu – Lasu Odrzańskiego. Można się poczuć jak w prawdziwej puszczy!

Skręcamy w pierwsze prawo i trzymamy się drogi. Podziwiamy przy tym przyrodę. Po kilku km objeżdżamy jedną z posesji Leśnej Góry i szutrową drogą wzdłuż wału dojeżdżamy do mostu w Cigacicach. Na moście po prawej stronie znajduje się kładka dla pieszych – można nią przejechać z dala od pędzących samochodów. Już po drugiej stronie Odry skręcamy w lewo i kierujemy się do portu.

Przystań Tu – https://www.facebook.com/przystan.cigacice/ – to bar z widokiem na Odrę. Można tutaj odpocząć, napić się piwa lub zjeść obiad. Często słychać muzykę na żywo.

Wracamy tą samą drogą.

Uwaga: po większych opadach odcinek drogi w Lesie Odrzańskim może być nieprzejezdny. Chyba, że ktoś lubi potaplać się w błotku 😉

Podsumowanie:

Dystans: 33 km

Czas: nieco ponad godzinę w jedną stronę

O autorach

..bo jest nas dwoje

Najpierw wypadałoby się przedstawić... No ale, że Dziki Zachód rządził się swoimi prawami, albo ich brakiem, to my także będziemy działać na opak. Póki nas poznacie, zakochacie się na nowo lub po raz pierwszy w Zachodzie Polski.

Polecane

/ To powinno Ci się spodobać

IMG-7689

Zielonogórskie lumpeksy - część 3

Najlepszy sposób na poznanie najbliższej okolicy...

Czytaj więcej
Kuba Brychcy

Nasze TOP zielonogórskie usługi

Najlepszy sposób na poznanie najbliższej okolicy...

Czytaj więcej
SteakHouse Rock'n BEEF

Jak steak, to koniecznie SteakHouse Rock’n BEEF

Najlepszy sposób na poznanie najbliższej okolicy...

Czytaj więcej