Jedzenie Zielona Góra
LittleItaly4U
23 lipca 2018
0
, , , , ,

LittleItaly4U

Mieliście tak? Oglądacie zdjęcia jakiejś knajpy/restauracji w necie i prawie popadacie w zachwyt. Zaczynacie lubić ekipę, bo widać, że się stara, kombinuje, szuka i ulepsza. Widzicie, że im się chce, że co rusz chwalą się nowym pomysłem. Oglądając zdjęcia, czytając co piszą aż ślinka zaczyna cieknąć… Tak mieliśmy w przypadku LittleItaly4U, tylko później coś poszło nie tak.

Aż jeszcze raz weszliśmy na ich fanpage. I jak wół widzimy zdjęcia z włoskiej podróży, nowe smaki pizzy i dobrej jakości produkty. Zatem czemu tego w lokalu nie widać?! Niby nowe miejsce, dużo przestrzeni, spore pole do popisu, a jak weszliśmy, to nas zatkało. Pal licho, że kelner na dzień dobry nas olał, że w sumie tylko kilka stolików było zajętych, a czekaliśmy dłuższą chwilę aby podeszła do nas kelnerka, ale te menu i cerata na stołach, to już nas pokonały! Nawet gdyby cerata była złotą nitką wyszywana, to niestety przy myciu wilgotną szmatką zaczyna śmierdzieć. Po prostu czuć nieprzyjemny zapach i trudno się skupić na wyborze pizzy. Eh, i to menu – wykonanie jakby się czas cofnął. Nasz zmysł estetyczny został nieźle nadszarpnięty (a przecież wiele potrafimy znieść, oj wiele).

Mamy wrażenie, że w Polsce nie traktuje się pizzerii na poważnie. Ma to być jedynie maszynka do zarabiania kasy, i tyle. Nie musi być ładnie, nie musi być nawet solidnie. Ważne żeby było gdzie usiąść i szybko zjeść co dają, a potem „do widzenia”. No randkowy klimat to to nie jest, ani nawet taki aby lampkę wina do posiłku wypić. Szkoda, wielka szkoda.

Pizza jest w porządku, dobrze wypieczona, cienka, ale z wyrośniętymi bokami. Ze spora ilością  dobrych jakościowo składników.  W menu pizze inspirowane włoskimi podróżami, ciekawe zestawienia, którym towarzyszy trochę wyższa cena. Ogólnie ma się czego czepić. W LittleItaly4U podają także „poczekajkę” – dwa kawałki bagietki z oliwą i ziołami – a przecież na pizzę nie czeka się długo, to po co podawać coś co raczej przygotowuje na gorsze niż lepsze doznania?! Nie zrozumcie nas źle, ale ta bagietka jest gorzej niż średnia. Może lepiej z ciasta na pizzę upiec coś ala grissini? Albo całkowicie zrezygnować z tego typy poczęstunku? Z pewnością te deseczki, to koniecznie są do wymiany!

Podsumowując – dobra pizza na dowóz.

PS Inne zielonogórskie pizzerie znajdziecie tutaj

Podsumowanie:

LittleItaly4U na FacebookuZOBACZ

Dla kogo: dla pizzożerców

Koszt:  pizza od kilkunastu złotych

Gdzie: ul. Wandy 43, Zielona GóraLittleItaly4U

O autorach

..bo jest nas dwoje

Najpierw wypadałoby się przedstawić... No ale, że Dziki Zachód rządził się swoimi prawami, albo ich brakiem, to my także będziemy działać na opak. Póki nas poznacie, zakochacie się na nowo lub po raz pierwszy w Zachodzie Polski.

Polecane

/ To powinno Ci się spodobać

IMG-7689

Zielonogórskie lumpeksy - część 3

Mieliście tak? Oglądacie zdjęcia jakiejś knajp...

Czytaj więcej
Kuba Brychcy

Nasze TOP zielonogórskie usługi

Mieliście tak? Oglądacie zdjęcia jakiejś knajp...

Czytaj więcej
SteakHouse Rock'n BEEF

Jak steak, to koniecznie SteakHouse Rock’n BEEF

Mieliście tak? Oglądacie zdjęcia jakiejś knajp...

Czytaj więcej