Jedzenie Zielona Góra
Kawiarnia w Zielonej Górze – Montanha Verde Cafe
7 sierpnia 2017
0
, , ,

Kawiarni w Zielonej Górze (o dziwo) nie brakuje. Choć wiadomo, że dobrych miejsc nigdy za wiele. Na szczęście pojawiają się nowe, oryginalne knajpki gdzie można cieszyć się smakiem aromatycznej kawy i cieszyć oczy ciekawie zaaranżowany lokalem.

Tak jest w przypadku Montanha Verde Cafe gdzie wszystko kręci się wokół kawy. W przenośni i dosłowni, gdyż kawa i palarka do kawy są  tutaj w centrum uwagi, ale to już zauważycie od progu.

Co wyróżnia Montanha Verde Cafe? Po pierwsze kawa. Po drugie unoszący się aromat. Po trzecie palarka. Ta ostatnia króluje za barem niczym starodawna lokomotywa na peronie. Porównanie dość oczywiste, bo akurat ta maszyna wygląda równie dostojnie i potężnie.

Kawiarnia w Zielonej Górze

Podają tutaj kawę z ziaren kubańskiej arabiki. Jak już się możecie domyśleć, wypalają ziarna na miejscu. Warto zaznaczyć, że mają spory wybór mleka do kawy, zatem znajdziecie tutaj mleka roślinne lub bez laktozy. Do tego można zamówić ciasta – wyroby lokalnych cukierni – oraz lody (tutaj nie ma szału – tylko Scholler). Zakupić można także ziarna kawy.

Wnętrze kolorowe, ale bez przesady. Jeszcze lekko puste, ale albo to było zamierzone, albo w przyszłości to się zmieni. W środku także jest wyznaczony kącik dla dzieci. Na zewnątrz znajduje się spory ogródek, gdzie atrakcją jest kaskada wodna.

Polecamy na kawę. Reszty menu jeszcze nie spróbowaliśmy. Mimo wszystko nad słodkościami można jeszcze popracować, gdyż konkurencja w postaci San Remo jest mocna.

Podsumowanie:

Montanha Verde Cafe na Facebooku:ZOBACZ
Dla kogo: przede wszystkim dla miłośników kawy
Koszt: espresso – 5,90 zł; cappuccino – 8,90 zł; cafe latte – 10,90 zł
Gdzie: Węgierska 52

O autorach

..bo jest nas dwoje

Najpierw wypadałoby się przedstawić... No ale, że Dziki Zachód rządził się swoimi prawami, albo ich brakiem, to my także będziemy działać na opak. Póki nas poznacie, zakochacie się na nowo lub po raz pierwszy w Zachodzie Polski.

Polecane

/ To powinno Ci się spodobać

IMG-7689

Zielonogórskie lumpeksy - część 3

Kawiarni w Zielonej Górze (o dziwo) nie brakuje. ...

Czytaj więcej
Kuba Brychcy

Nasze TOP zielonogórskie usługi

Kawiarni w Zielonej Górze (o dziwo) nie brakuje. ...

Czytaj więcej
SteakHouse Rock'n BEEF

Jak steak, to koniecznie SteakHouse Rock’n BEEF

Kawiarni w Zielonej Górze (o dziwo) nie brakuje. ...

Czytaj więcej