Atrakcje Lubuskie
Galary - sielanka nad wodą
28 czerwca 2019
0
, , ,

galary rejs po Odrze

Tak naprawdę przejażdżka galarem to dosłownie sielanka na wodzie, ale że w ramach rejsu można miło spędzić czas w Przystań Tu, to może i być „nad wodą”. Kto lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, cieszyć oczy sielskimi widokami, to koniecznie musi wybrać się na galary!

I już piszemy co i jak… Galary to najprościej ujmując „rozpłaszczone statki”, są szerokie, stabilne i pomieszczą znaczną liczbę osób. Nie jest to wymysł naszych czasów. Dawniej używane były jako wiosłowe statki rzeczne do przewozu towarów. Obecnie mają motor i służą głównie do celów turystycznych.

Gdzie znajdziemy galary?

Najbliżej Zielonej Góry galary znajdziemy w Cigacicach, a dokładnie w Przystań Tu. Przeważnie to był nasz cel rowerowych przejażdżek, ale śmiało można tutaj się dostać miejskimi autobusami lub samochodem. Choć jak mamy być szczerze, to najlepiej do Cigacic dojechać rowerem przez Las Odrzański. A tu znajdziecie opis trasy.

Koszt rejsu to ok. 30 zł (przy grupowym rejsie koszt za jedną os. – 25 zł)

Czas trwania ok. 2 h (na trasie znajduje się „nenufarowe jeziorko” więc warto zapamiętać, że kwitną one latem)

Dodatkowe atrakcje?

Rejs można sobie uatrakcyjnić wedle pomysłu w catering, grilla czy muzykę. Można także na trasie dobić do brzegu i zwiedzić lokalną winnicę. Nam udało się skorzystać z takiej okazji i mieliśmy przyjemność poznać i wina i winiarzy z Winnogóry – Winnicy w Ogrodzie. Wedle nas to jedna z najładniejszych – jak nie najładniejsza winnica! Za 45 zł od osoby można zwiedzić piękny ogród, odpocząć w „domku winiarza” i posmakować dwóch rodzajów wina. Białe Sauvignon blanc było pyszne, natomiast czerwone Gołubok zaskoczyło nas mocnym wędzonym aromatem.


To nie był nasz pierwszy rejs po Odrze, ale z pewnością był najciekawszy! Jak widać na załączonym obrazku, nawet wyścigi miały miejsce. Choć z góry z ustalonym wygranym – jeden galar zawsze pierwszy wpływa do portu ?Uwielbiamy także klimat przystani w Cigacicach. Taki hipisowski luz tam panuje i dobre jedzenie podają ? Polecamy wszystko! I przede wszystkim mają czeskie piwo oraz własne białe wino!

 

O autorach

..bo jest nas dwoje

Najpierw wypadałoby się przedstawić... No ale, że Dziki Zachód rządził się swoimi prawami, albo ich brakiem, to my także będziemy działać na opak. Póki nas poznacie, zakochacie się na nowo lub po raz pierwszy w Zachodzie Polski.

Polecane

/ To powinno Ci się spodobać

gdzie na obiad okolice Zielonej Góry

Gdzie na obiad w okolicy Zielonej Góry?

Tak naprawdę przejażdżka galarem to dosłownie ...

Czytaj więcej
Sivy Dym Grill & Chill

Sivy Dym Grill & Chill, czyli zaczarowany ogród w Sulechowie

Tak naprawdę przejażdżka galarem to dosłownie ...

Czytaj więcej
Pałac Osowa Sień

Pałac Osowa Sień - klimatyczne miejsce w Lubuskiem

Tak naprawdę przejażdżka galarem to dosłownie ...

Czytaj więcej