Jedzenie Zielona Góra
Cafe Kratka - kawiarnia w Zielonej Górze
30 sierpnia 2017
0
, , , , , , ,

cafe_kratkaChyba każdy się z nami zgodzi, że dobra kawa zawsze powinna iść w parze z pysznym ciastem i klimatycznym otoczeniem. Mocne espresso, czy delikatne cappuccino najlepiej smakują tam gdzie z przyjemnością chcemy się rozsiąść, odetchnąć czy spotkać się z przyjaciółmi na pogaduchach. Właśnie takie „trio” w najprostszy sposób charakteryzuje Cafe Kratka, czyli stosunkowo niedawno otwartą kawiarnię w okolicach deptaka.

Lokal znajduje się tuż przy Ratuszu, na wprost JAZZKINO. Odkąd zawitały tutaj właścicielki kawiarni, miejsce przeszło niemałą metamorfozę. Motywem przewodnim całej aranżacji jest właśnie kratka i można ją dojrzeć w wielu detalach. Nowoczesne, czarno-białe wnętrze z kilkoma akcentami kolorystycznymi świetnie wpisuje się w obecne trendy designu miejskich knajpek. Całość została mocno przemyślana dzięki czemu możemy popijać latte przy wielkim oknie lub w ogródku, spotkać się w większym gronie przy sporym stole lub po prostu wtulić się w wygodny fotel. Jest ładnie, jest przytulnie… I jest pysznie!

Kawę możemy wypić nie tylko parzoną w ekspresie ciśnieniowym. W menu znajdziemy także Cold Brew, czyli kawę macerowaną na zimno (9 zł) – polecamy spróbować, daje większego kopa niż espresso. Przy okazji wieczornego wypadu możemy także wpaść tutaj na lampkę prosecco (podawane są również inne alkohole).

W Cafe Kratka można skosztować domowych ciast, koktajli, deserów, aromatycznych herbat oraz wytrawnych propozycji śniadaniowych np. quiche z boczkiem.  Kilka słodkości już próbowaliśmy i śmiało możemy polecać dalej. Kruchy placek z rabarbarem i bezą skradł serce połówce teamu ( i teraz czeka na kolejny sezon)!

Na miejscu do dyspozycji Gości jest także spora biblioteczka. Jak znudzi się nam zerkanie na smartfona, to możemy się zrelaksować z książką w ręku. Spodziewajcie się także wydarzeń artystycznych w tym miejscu – z pewnością będzie warto tam zawitać nie tylko na kawę.

Ostatnio to nasza ulubiona kafejka, więc często można nas tam spotkać.

Podsumowanie:

Cafe Kratka na Facebooku: ZOBACZ
Dla kogo: dla wszystkich
Koszt: espresso – 6,00 zł; cappuccino – 8,00 zł; cafe latte – 10,00 zł / desery od 8 zł
Gdzie: Ul. Sobieskiego 3/5

O autorach

..bo jest nas dwoje

Najpierw wypadałoby się przedstawić... No ale, że Dziki Zachód rządził się swoimi prawami, albo ich brakiem, to my także będziemy działać na opak. Póki nas poznacie, zakochacie się na nowo lub po raz pierwszy w Zachodzie Polski.

Polecane

/ To powinno Ci się spodobać

IMG-7689

Zielonogórskie lumpeksy - część 3

Chyba każdy się z nami zgodzi, że dobra kawa za...

Czytaj więcej
Kuba Brychcy

Nasze TOP zielonogórskie usługi

Chyba każdy się z nami zgodzi, że dobra kawa za...

Czytaj więcej
SteakHouse Rock'n BEEF

Jak steak, to koniecznie SteakHouse Rock’n BEEF

Chyba każdy się z nami zgodzi, że dobra kawa za...

Czytaj więcej