Inne Zielona Góra
Gdzie można kupić w Zielonej Górze lubuskie wino?
6 października 2019
0
, , , ,

lubuskie wino

Tuż po Winobraniu, jak tylko zostaną uprzątnięte ostatnie budki z wioski winiarskiej przy zielonogórskim ratuszu, chętni skosztowania lubuskich win zachodzą w głowę skąd tu wziąć lokalny trunek. Okazuje się, że kupić lubuskie wino w Zielonej Górze trudno nie jest, ale nie wszyscy wiedzą gdzie mogą tego dokonać. 

Wiadomo, już prawie każdy lokal gastronomiczny w naszym mieście podaje lubuskie wino, jednakże kupno butelki na własny użytek w tych obiektach jest nieopłacalne. Cena detaliczna waha się od 40 do 60 zł, w restauracjach może wynieść nawet 120 zł. Zatem gdzie można kupić w Zielonej Górze lubuskie wino?

 

Bezpośrednio u Winiarzy!

Niektóre winnice dostarczają wina bezpośrednio do Zielonej Góry, niektóry winiarze mają możliwość sprzedaży wina w swoich zielonogórskich lokalizacjach np. Winnica Trojan (ul. Batorego 126a). W innych przypadkach trzeba wybrać się na przejażdżkę – ważne by wcześniej się telefonicznie zaanonsować.

 

Piwniczka Winiarska

ul. Wrocławska 12a

 

To miejsce całkowicie poświęcone lokalnemu trunkowi. Miejsce, w którym można zakupić lub spróbować lubuskich win. Piwniczka jest umiejscowiona na Wzgórzu Winnym, tuż pod Palmiarnią. Trzeba okrążyć Palmiarnię od lewej strony (idąc od głównego wejścia) aby dostrzec „żaglowe baldachimy” i wejście do niej. Jest tutaj w czym wybierać: ponad 50 rodzajów win z kilkunastu winnic.

 

ELUXO

ul. Mickiewicza 12

Ten sklep to magiczna kraina dla smakoszy bardzo dobrych alkoholowych trunków. Znajdziecie tutaj dobrą whisky, wódkę dla  prawdziwych koneserów czy właśnie lubuskie wina. Zdecydowanie polecamy! Szczególnie gdy szukacie nietypowego, butelkowanego prezentu.

FB – ELUXO

 

WINA ŚWIATA. SKLEP Z WINAMI

ul. Kupiecka 32/7

Gdy tu traficie spodziewajcie się miłej i pomocnej obsługi, a w czasie Winobrania także pomocy przy otworzeniu wina 😉 Spory wybór, nie tylko lokalnych win. Musicie sprawdzić na własne oczy! A lepiej i kubki smakowe.

 

FB – WINA ŚWIATA

 

Póki co to tyle! Jak znacie inne sklepy, dajcie znać – uzupełnimy listę )

O autorach

..bo jest nas dwoje

Najpierw wypadałoby się przedstawić... No ale, że Dziki Zachód rządził się swoimi prawami, albo ich brakiem, to my także będziemy działać na opak. Póki nas poznacie, zakochacie się na nowo lub po raz pierwszy w Zachodzie Polski.

Polecane

/ To powinno Ci się spodobać

rower Nextbike

Reklamacja NextBike z happy endem

Tuż po Winobraniu, jak tylko zostaną uprzątnię...

Czytaj więcej
wina lubuskie

Piątek z Winnicą - poznajcie lubuskie wina

Tuż po Winobraniu, jak tylko zostaną uprzątnię...

Czytaj więcej
futbol wataha zielona góra

Wataha Zielona Góra - Ameryka Panie

Tuż po Winobraniu, jak tylko zostaną uprzątnię...

Czytaj więcej